Vesta s výšivkou? Tak takhle asi ne

Ahoj, jsem tady s novým článkem! Ušitých kousků mám pořád dost ke sdílení, tak hurá na to 🙂

Vestu kterou uvidíte dneska, jsem stvořila v době, kdy jsem si nově pořídila šicí stroj s vyšívacími funkcemi a chtěla je vyzkoušet. Z mých zásob jsem vyhrabala jedinou látku, která by na mé záměry byla použitelná. Plánovala jsem si vytvořit si originální a moderní kousek s vyšitou květinovou aplikací.

Střih

Střih jsem zvolila jednoduchý a prostě jsem si obkreslila tvar kabátku který už mám doma a přidala mu pár cm v objemu. Tím, že jsem chtěla vestu, tak problém s rukávy odpadl. Už od začátku jsem počítala s tím, že tohle bude víceméně takový cvičný kus, ale zároveň jsem doufala, že bude nositelný. Střihla jsem jej schválně tak, ať je volnější a já ho pomocí všitého tunýlku a šňůry nařasím. Předtím, než jsem došla k tomuto kroku to vypadalo, jako kdybych svou velikost o hodně čísel přestřelila, ale po následném provlečení šňůry se látka krásně nařasila a hned celý výrobek dostal tvar.

Z toho vesta nebude…

To se ovšem tak úplně nedá říci o zbytku… Tím, že je tato látka měkká a poměrně splývavá, bych příště každopádně zvolila vyztužení předních lemů, aby se tak neklátily a neukazovaly tím vnitřní stranu. Zároveň by tak vynikla výšivka, o kterou ve skutečnosti šlo. V této chvíli jsem rovněž pochopila že u výšivek je nutné nejprve látku podžehlit či podlepit např. vlizelínem.

Jak je vidět na fotce, výšivku jsem začala párat stejně rychle jako jsem ji našila. Nakonec jsem ale usoudila že celkový výsledek nebude takový, jaký jsem si ho vysnila.

Průramky a spodní lem vesty už jsem ani nezačisťovala. Tudy cesta nevede. Má představa o “free style” vestě, příliš nekorespondovala s látkou, která je vhodnější spíše pro úplejší sukně či tenké kabátky, ne však na mé experimenty. Vesta putovala nejkratší možnou cestou rovnou na dno šuplíku 🙂

Mám vám vůbec ukazovat, jak výrobek vypadá na postavě…? 🙂

Chybama se člověk učí, že jo? 🙂 A já jsem od té chvíle zase o něco dál.

Mějte krásný víkend!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..